piątek, 4 kwietnia 2014

Moje sposoby na naukę ♥

Hej ! Dziś będzie post o tym jak się uczę, zarówno na sprawdziany, kartkówki i do egzaminów. Dużo osób prosiło mnie o taki filmik lecz ja postanowiłam napisać o tym posta.
Zacznę do tego w jakich warunkach ja się uczę, więc tak uczę się w zamkniętym pokoju, zapalam sobie jakąś świeczkę zapachową i zaczynam się uczyć. To co czytam powtarzam sobie na głos, bo wtedy lepiej to zapamiętuję. No to tyle o warunkach pomieszczenia teraz przejdźmy do poszczególnych przedmiotów.
   Zacznijmy od j.polskiego, a więc jeśli chodzi o język ojczysty to uczę się głównie gramatyki, ponieważ z literaturą nie mam żadnych problemów. Uczę się poprzez przeczytanie ważnej wiadomości i rozwiązywaniu zadań. Jeśli chodzi o lektury to nie ma "zmiłuj się" trzeba je czytać, bo często na egzaminach są fragmenty jakiejś lektury.
    Matematyka, to koszmar nienawidzę jej. Jeśli chodzi o naukę to uczę się wzorów, bo bez znajomości wzorów nie zrobimy większości zadań. Lecz zdarza mi się umieć wzór i nie podjąć  próby rozwiązania go, ponieważ całkiem go nie rozumień. Wtedy szukam objaśnienia zadania w internecie lub po prostu proszę panią o pomoc.
   Historia i WOS to lekcje które średnio lubię. Ucząc się z historii i wosu wszystko wkuwam na pamięć. Nie lubię uczyć się o królach polski czy jakiś ustawach, mnie to nudzi. Dlatego najwięcej czasu spędzam przez książką do historii, ponieważ większość tego czego się nauczyłam już mi "wyleciała" z głowy. Gdy uczę się do egzaminu rozwiązuje jakiś próbny test z historii i wosu w celu zapamiętania chociaż kilku informacji.
   Nauki przyrodnicze to moje ulubione przedmioty. W skład nauk przyrodniczych wchodzi: biologia,chemia,geografia, fizyka. Z pośród tych 4 przedmiotów szkolnych najbardziej lubię biologię i geografię, więc od nich zacznę. Ogólnie mało się z nich uczę większość zapamiętuję z lekcji, uczę się tylko jakiś definicji na pamięć i je nadal pamiętam. Jeśli chodzi o fizykę i chemie to już gorzej. Zarówno z fizyki jak i z chemii uczę się wzorów. Czasem również mam problem z ich zastosowaniem, ten problem rozwiązuje idąc do nauczycielki.
   No to na tle z tych moich sposobów, wiem że nie są one rewelacyjne ale sami chcieliście tego posta wie macie. Ja już kończę bo dzisiaj piątek i muszę iść do kościoła ;p. Mam nadzieję że pomogłam PA ;*


9 komentarzy:

 1. Super,że wróciłyście do blogowania.. Wpis też super XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny blog! Może Obserwacja za Obserwacje? Zacznij a ja jeszcze dzisiaj zrobię to samo :) juliavlogchannel.blogspot.com + poklikasz w linki i baner persunmall na moim blogu? Na pewno się odwdzięczę ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. masz bardzo fajne sposoby , moim sposobem na naukę jest pisanie na kartce tyle razy aż się nauczę
  ZAPRASZAM
  http://cukki-cukkii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześliczne zdjęcia, świetny design, bardzo mi się podoba. <3

  Może wspólna obserwacja?
  DODASZ KOMENTARZ? Będzie mi bardzo miło. ;)
  malinowe-ciasto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ucze sie troche inaczej,bez zapalania swieczek, bo to mnie dekoncentruje. Wole miec uchylonr okno. :) A z j.polskiego tez ucze sie tylko gramatyki, :-)
  Pozdrawiam, zapraszam do mnie. <3
  www.megmyfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe sposoby na naukę :)
  Zapraszam: http://me-and-the-little-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna notka! :)

  Zapraszam: by-lolka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. super, ja nie mam sposobów

  wpadniesz? ♥ h-ss-s.blogspot.de
  obs=obs

  OdpowiedzUsuń
 9. śliczny wygląd fajny post czekam na kolejny
  http://tiffani426.blogspot.com/

  obejrzałabyś któryś z moich filmików (gram na keyboard'zie) mój najnowszy:
  https://www.youtube.com/watch?v=tQaVloa0nd8

  OdpowiedzUsuń